Glenn Meade’in Ünlü Romanı Yeniden Okurlarla Buluşuyor

2 dakikalık okuma

İrlandalı yazar Glenn Meade’ın polisiye gerilim romanıŞeytanın Müridi yeniden okurlarla buluşuyor. Kitap, 2007’de Doğan Kitap etiketiyle yayınlanmasının ardından bu sefer Kırmızı Kedi etiketiyle yayınlanacak.

Kate Moran, bir FBI ajanı… Constantine Gamal, bir seri katil. Namı diğer Şeytanın Müridi…

Moran’ın nişanlısı ve onun on iki yaşındaki kızı, düğünlerinden bir gün önce, seri katil Constantine Gamal tarafından kaçırılıp öldürülür… Moran, yılmadan izini sürecek adeta bir kedi fare kovalamacası sonunda, kara büyü ve ritüeller eşliğinde çifte cinayetler işleyen katili mahkemeye çıkarmayı başaracaktır. İdam edilmeden hemen önce Gamal, Moran’a geri döneceğine ve onu yok edeceğine yemin eder!

Kısa süre sonra, aynı biçimde işlenen çifte cinayetler yeniden başlayacaktır. Soru basit, Gamal’ı taklit eden biri veya birileri mi var, yoksa Gamal geri mi döndü?

Glenn Meade’in kaleminden Washington’dan Paris’e oradan İstanbul’a kadar uzanan sürükleyici bir polisiye Şeytanın Müridi.

“Meade’in korkutucu anlatımında özel olarak dikkat çeken şey üslubu ve karakterlerin ustkalık ve beceriyle çizilmiş olması.”
Glasgow Herald

Yazar Hakkında:

Eski gazeteci ve uluslararası üne sahip olan Glenn Meade 21 Haziran 1957 yılında Finglas, Dublin, İrlanda’da doğmuştur. İlk romanı “Kar Kurdu”yla şöhreti yakalayan yazarın romanları, yirmiden fazla dile çevrilmiştir.

Yazarlığın yanı sıra eğitim pilotu olarak da çalışan Glenn Meade, ilk romanını yazana kadar Dublin’deki Strand Tiyatrosunda kendi yazdığı oyunun yönetmenliğini yapmıştır. Uzun yıllar pilotluk eğitmeni olarak çalışan yazar, artık sadece yazarlık yapmaktadır.

Eleştirmenler ise Glenn Meade’un romanlarını olay ve kurgu bakımından, Frederick Forsythe, Tom Clancy ve John le Carre’nin bir karışımı olarak nitelendirmektedirler.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Tarihin En Karizmatik Kötüsü Dracula Geri Dönüyor

Sonraki Hikaye

Harlan Coben: “En Kötü Uyarlamalar, Kölece Orijinal Metne Adanmış Olanlar"

En Son Yazılar