Fransız yazar Michel Bussi’nin çok beğenilen romanı Korsika Uçurumu Türkçede!

/
4 dakikalık okuma

Hem hareketli ve heyecanlı bir polisiye roman hem de yazın keyfini çıkarırken okunacak romantik, hoş hislerle dolu bir kitap arayanlar için Korsika Uçurumu Epsilon logosuyla raflarda! Fransa’nın en çok okunan polisiye gerilim yazarlarından Michel Bussi’nin Korsika Uçurumu adlı romanı, okurları hem Akdeniz’in ışıltılı dalgalarında ve altın plajlarında bir tatile hem de gizem yüklü bir maceraya davet ediyor. Fransa’ya bağlı Korsika adasında geçen roman, sürükleyici hikâyesinin katmanlarında adadaki güç savaşı üzerinden siyasi ve toplumsal irdelemelere de yer veriyor.

Hemen her romanıyla ödüllere layık görülen ve kitapları dizilere uyarlanan Fransız yazar Michel Bussi’nin çok beğenilen romanı Korsika Uçurumu, Gözde Koca’nın çevirisi ve Epsilon logosuyla okurlara ulaşıyor.

1989 ile 2016 yazları arasında mekik dokuyan Korsika Uçurumu, okurları büyük bir gizemle karşılıyor ve tıpkı adanın yolları gibi uçurumun kıyısında keskin virajlarla dolu, soluk soluğa okunacak bir hikâyenin içine çekiyor. Çok katmanlı hikâyesini anlatırken polisiye öğeleri ustalıkla kullanan Michel Bussi’nin romanında; gerilim, gizem ve heyecanın yanı sıra yaz eğlenceleri, romantizm ve toplumsal eleştiriler de iç içe geçiyor. Akdeniz’in en güzel adalarından birinde, Korsika’da, bir yaz tatilinde geçen Korsika Uçurumu, konserler, kokteyller, alışveriş, deniz, kum, güneşle okurlara tam bir “yazlık gerilim” sunuyor.

Clotilde İdrissi, annesi, babası ve abisinin öldüğü kazada arabanın içindeydi. Ailesinin Korsika’nın sipsivri kayalarında parçalara ayrılışını saniye saniye izlemişti. On beş yaşındaydı. Tatil yapmaya gelmişlerdi. Korsika’nın en itibarlı adamı olan dedesi ve büyükannesinin cennet gibi çiftliğinden dönüyorlardı.

Clotilde, yirmi yedi yıl sonra Korsika’ya kocası ve on beş yaşındaki kızıyla döndüğünde ailesinin ölümüyle gecikmiş bir hesaplaşmaya hazırdı. Korsika’nın yakıcı güneşi, ailesini kaybettiği kazanın üzerindeki sis perdesini kaldıramamıştı. Plajda kokteyllerini yudumlayarak güneşlenen, alışveriş caddelerini tıkabasa dolduran tatilcilerin arasında, karşısında annesinin hayaletini bulmayı ise hiç beklemiyordu.

Yirmi yedi yıl sonra annesinden gelen mektubu…

MICHEL BUSSI HAKKINDA

Fransa’da en çok okunan polisiye gerilim yazarları arasında bulunan Michel Bussi’nin romanları 35 farklı dile çevrilerek milyonlarca okuru büyüledi. 2011 yılında aldığı SGDL İlk Roman Ödülü ve 2012’de Maisons de la presse roman ödülü ile yetkinliğini perçinleyen yazarın yayımladığı hemen her romanı ödüllere layık görüldü ve dizi uyarlamaları yapıldı. Romanlarında okura kurduğu tuzaklar kadar toplumu derinlemesine inceleyen bakışı, esprili dili ve yarattığı sahnelerin güzelliğiyle takdir topladı. 1965 doğumlu Michel Bussi, Rouen Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nde ders vermeye devam ediyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Only Murders in the Building Dizisinden Fragman

Sonraki Hikaye

Kurt Wallander Macerasına Beyaz Aslan ile Devam Ediyor

En Son Yazılar