Gerilim filmleri ve polisiyeler Haziran’da Filmbox Extra ekranlarında

5 dakikalık okuma

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde aksiyon ve gerilim ağırlıklı filmlere ağırlık veren FilmBox Extra, en parlak yıldızları, aksiyon, gerilim, heyecan dolu sürükleyici öykülerle birleştiren filmlerle serüvenin temposunu ekranlara taşıyor. 

16–24 Haziran tarihleri arasında, Jennifer Lopez, Demi Moore ve Benicio Del Toro gibi dünya yıldızları, birbirinden sürükleyici 5 filmle FilmBox Extra ekranlarında yer alıyor. İkisi gerilim, üçü polisiye türündeki bu filmler, heyecan dozunu ve film izleme keyfini sürekli yukarıya çekiyor.

Lila & Eve (Lila & Eve) – 16 Haziran Perşembe,  Saat: 13:50

Başrollerini Jennifer Lopez ve Viola Davis’in paylaştığı filmde, oğlunun katledilmesinin etkisi ile ağır darbe alan kederli anne Lila, katıldığı bir destek grubunda Eve ile tanışır. Eve, kendisine meseleyi ele almasını ve oğlunun katilinin izini sürmesini öğütler ve birlikte hem öç alacakları hem de kendilerini toparlayacakları bir maceraya atılırlar.

Loş Işık (Half Light) – 17 Haziran Cuma,  Saat: 23:25

Başrolünü Demi Moore’un üstelendiği filmde beş yaşındaki oğlunun trajik bir biçimde boğulmasının ardından, best seller bir heyecanlı romanlar yazarı olan Rachel Carlson, İskoçya sahilinde uzaktaki bir kulübeye yerleşir. Angus McCulloch adındaki fener bekçisi ile kurduğu yakınlık, genç kadının yeniden hayata tutunmasını sağlar. Ancak Rahcel’in şeytanları onun peşini bırakmamıştır. Yalnızlık içinde yaşayan kadın, paranoya eğilimleri içinde başına gelenlerin, ne denli gerçek ne denli yaşamını savunmak zorunda olduğu bir savaş olduğunu ayırt etmekte zorlanır.

Yardımcı (Vice) – 19 Haziran Pazar, Saat: 16:30

Başarısız bir gizli işlem sonrasında 40 kilo eroin kaybolur ve olaya karışan suç birimindeki polisler teker teker öldürülür. Aralarındaki güven yavaş yavaş yok olurken, Max kendi şeytanlarıyla uğraşmak zorunda kalır.

Başkaldırış (The Hunted) – 20 Haziran Pazartesi, Saat: 12:10

Bir katilin hikâyesini anlatan filmin başrollerini, Benicio Del Toro ve Tommy Lee Jones üstlenirken, yönetmen koltuğundaysa Şeytan adlı başyapıtı ile sinema tarihinin en korkunç filmlerinden birini yaratan William Friedkin oturuyor. Filmde Sadece kendi zevkleri için tekinsiz ormanlarda insanları avlayan korkunç bir keskin nişancı şehre korku salmaktadır. Durumun vahametini fark eden FBI, keskin nişancıyı kıskıvrak ele geçirir. Ancak avcılık mesleğini icra etmeden yaşayamayan bu cani ve korkunç adam kısa süre içerisinde federallerin elinden kaçarak şehre atılır. Polisi peşine takarak şehre yeniden korku yaymaya başlayan katil, kısa süre içerisinde yakalanmalıdır.

Öldür.com (Untraceable) – 24 Haziran Cuma,  Saat: 02:15

FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh, çalışma arkadaşı Griffin Dowd  ile birlikte FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girerek kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer. Suç işlemek amacıyla faaliyete başlayan yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.com adresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alır. Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Sitenin yaratıcısı yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır. Siteyi hazırlayan ya da hazırlayanlar, sitenin ziyaretçilerinden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır. FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar. Portland’deki ajanların bulduğu ufak ama işe yaramayan ipuçlarıyla katil ya da katiller adeta alay etmektedir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

RÖPORTAJ | Silent Witness: Emilia Fox, David Caves, Jason Wong

Sonraki Hikaye

‘Only Murders in the Building’in ikinci sezon fragmanı yayınlandı

En Son Yazılar