FBI wanted

FBI Ajanı Olmak İsteyenler İçin Bir Uygulama Geliştirildi

/
1 dakikalık okuma

ABD’nin Federal Soruşturma Bürosu FBI, Android ve iOS uyumlu bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde herkes bir süreliğine FBI ajanı olabilecek.

FBI Wanted isimli uygulama, suçluları takip etmeye yardımcı olunması amacıya geliştirilmiş. Çeşitli arama ve filtreleme seçeneklerine sahip olan uygulama, bir arayüzünde FBI tarafından yayınlanan bilgileri de sağlıyor.
Uygulamayı indirdikten sonra suçlu profillerini gezebiliyor ve herhangi bir davayı takip eden saha ekibini de görebileceğiniz bir harita bulabiliyorsunuz.

Uygulama ayrıca suçluları, kaçak veya kayıp kişileri profillerinde yer alan bilgilere göre aratabilme özelliğine sahip. Örneğin uygulamayı kullanmaya başladığınızda suçluları bulundukları konuma göre veya takma ismiyle aratabilibiliyor, konu veya suç kategorisine göre filtreleme yapabiliyorsunuz.

FBI Wanted

FBI Wanted, suçlunun tespiti yapıldıktan sonra FBI’a haber vermenizi ya da doğrudan saha ekibini haberdar etmenizi sağlayacak bir sisteme de sahip. Umarız bu yeni uygulama, toplumlardaki ayrışmaları veya ihbar kültürünü beslemek yerine amacı suçluları yakalayarak masum insanları korumak olan biz polisiyecilerin yardımıyla işe yarar hale gelir.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımız aşağıdaki videoyu izleyebilir:

Kaynak

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

scarface
Önceki Hikaye

Scarface'in Senaryosu Coen Kardeşlere Teslim

benedict
Sonraki Hikaye

Benedict Cumberbatch, Yeni Bir TV Uyarlamasıyla Geliyor

En Son Yazılar