Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü Ekrana Uyarlanıyor

1 dakikalık okuma

Stuart Turton’ın Costa ödüllü çok satan romanı Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü, ekrana uyarlanıyor. Agatha Christie tarzı anlatısı ve Groundhog Day’i andıran zaman hilelerini harmanlamasıyla epey övgü alan Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü, Blood dizisinin senaristlerinden Sophie Petzal tarafından Netflix için yaratılıyor.

Netflix projeyle ilgili, “Gerçekten orijinal, şaşırtıcı bir polisiye hikaye. Cevaba her yaklaştığınızda, başka bir insanın bedeninde uyanırsanız bir cinayeti nasıl çözebilirisiniz?” açıklamasında bulundu.

Dizinin ne zaman izleyicilerle buluşacağı henüz açıklanmadı. Detayları merakla bekliyoruz.

Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü

Varlıklı, mazisi karanlık bir ailenin genç ve güzel kızı olan Evelyn Hardcastle bu gece ölecek. Yarın da. Ertesi gün de.

Blackheath Malikânesi’nde bir kutlama için toplanan kalabalık, partinin keyfini çıkarırken Evelyn son nefesini verecek. Tekrar, tekrar ve tekrar. Katilin kim olduğunu bulması gereken ve her gün malikânedeki başka biri olarak uyanan kahramanımız ise kendi ismini dahi hatırlamıyor. Gizem gittikçe karmaşıklaşıyor: Bugün neden ve nasıl sürekli tekrar ediyor? Salgın doktoru kılıklı adam kahramanımıza neden yardım ediyor? Ayakçı ne istiyor? Anna kim? Hardcastle ailesi neler saklıyor?Bu cehennemden kurtulmak mümkün mü?

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yorkshire Canavarı: Peter Sutcliffe

Sonraki Hikaye

Ekin Açıkgöz: Herhangi bir şey yazmadan önce yazacağım metnin krokisini çizerim

En Son Yazılar