Eski Şehrin Gölgesinde – Bir Cemal Arıkan Macerası │ Burak Akgüç

2 dakikalık okuma

Burak Akgüç’ün kaleminden yepyeni bir polisiye, Eski Şehrin Gölgesinde Oğlak Yayınları etiketiyle raflarda yerini alıyor.

“Nazilerle İngilizleri Sirkeci Garı’nda karşı karşıya getiren şeyin ne olduğunu öğrenmeden kimse rahat uyuyamaz burada. Bu harbin bir şekilde bize bulaşma ihtimali bile herkesi büyük endişeye sevk ediyor.”

“Bu akşam elçilikle konuşurken öğrendim. Angelov’un takip edilmesini Ahnenerbe istemiş.”

“Ahnenerbe mi? Okült ve parapsikoloji üzerine çalışan şu gizli teşkilat değil mi o? Hitler’in kurduğu…”

“Siz ne bulmayı ümit ediyorsunuz orada?”
“Doğruyu söylemek gerekirse fikir yürütmek zor. Bir yeraltı mabedi veya gizli bir hazine odası olabilir. Bu kadar patırtı kopması, mühim bir keşif ihtimalini fısıldıyor kulağıma.”

2. Dünya Savaşı’nın hemen başlarında, İstanbul’da Gestapo tarafından işlenen bir cinayetin izini sürmeye ve Bizans’ın gizemli tarihi içinde bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

“Burak’ın kitabını okuyunca büyük keyif aldım. Özellikle Türk polisiye yazınında pek işlenmeyen bir dönemde, 2. Dünya Savaşı’nın o entrika, çekişme dolu ortamında 1940’lı yıllarda geçen olay örgüsü çok ilginçti.”

Erol Üyepazarcı

Burak Akgüç’ün kaleminden yepyeni bir polisiye karakter… İlk macerası Eski Şehrin Gölgesinde Oğlak Yayınları ile gün ışığına çıkıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Boris Akunin, Rus kültürünü hedef alan boykota karşı çıktı

Sonraki Hikaye

9-1-1: Lone Star 3. Sezon Yeni Bölümleri ile FOXCRIME’da!

En Son Yazılar