Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia’nın maceraları sürüyor: Delmer Barrows’un Farklı Hayatları

/
1 dakikalık okuma

Polisiye çizgi roman serisi Julia, Türkçedeki yolculuğuna Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor. Julia, 82. sayısıyla kitapçılarda, satış sitelerinde ve Mylos Dükkan’da!

Julia’nın yaratıcısı Giancarlo Berardi, bizde de çok sevilen Ken Parker’ın serüvenlerini yazan ünlü bir çizgi roman yazarı ve senaristidir. Julia’nın grafik yaratımında ünlü oyuncu Audrey Hepburn’den esinlenilmiştir.

Delmer Barrows’un Farklı Hayatları

Bu sayımızda olay örgüsü farklı kurgulanmış bir serüvenle karşınızdayız.

Julia, Teğmen Webb tarafından yardıma çağırıldığı vakada, kurbanların ilkokul arkadaşı ve on bir yaşındaki oğlu olduğunu öğrenir. Edith Marsten ve oğlu evlerinde bir gaz kaçağı sonucunda oluşan patlamada ölmüşlerdir. Webb olayın intihar olduğuna ikna olmuştur ve vakanın üstüne gitmek istemez. Ancak Julia, dindar bir aileden gelen arkadaşının intihar ettiğine inanmaz. Hayranı olduğu Komiser Columbo’nun yöntemlerini kullanarak olayı araştırmaya başlar. Yakın arkadaşı, özel dedektif Leo Baxter ile birlikte katilin peşine düşerler. Katili tuzağa düşürmek için karmaşık zor bir plan hazırlarlar.

Yetmişli yılların ünlü polisiye dizisi Komiser Columbo’ya göndermelerin sıkça olduğu bu serüveni severek okuyacağınıza inanıyorum.

Batuhan Cantürk

(Kapak yazısı)

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

BluTV Orijinal Dizisi "Bozkır"dan Yeni Tanıtım

Sonraki Hikaye

Ölüme Eş - Bernhard Aichner

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…