Cadfael Birader serisinin ikinci romanı raflarda

1 dakikalık okuma

İngiliz yazar Edith Pargeter’in Ellis Peters mahlasıyla yazdığı yirmi bir kitaptan oluşan Cadfael Birader serisinin ikinci romanı Fazladan Bir Ceset, Ayrıksı Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Serinin ilk kitabı olan ve 90’lı yıllarda İngiltere’de diziye de uyarlanan Marazi Bir Kemik Merakı da geçtiğimiz aylarda okurlarla buluşmuştu.

Cadfael Birader Serisi yazar Edith Pargeter’in Ellis Peters adıyla 1977-1994 yılları arasında yazdığı tarihi polisiyedir. Seri yirmi bir kitaptan oluşmaktadır. 12. yüzyılda İngiltere ve Normandiya’da iç savaş yaşandığı Anarşi döneminde geçen romanlar, yaşanan cinayetlerin aydınlatılmasına yardım eden Benedikten keşişi Cadfael’in maceralarını konu edinmektedir.

1138 yazında Kral Stephen ile İmparatoriçe Maud arasındaki korkunç savaş Cadfael Birader’i manastırın o huzurlu bahçesinden çıkarıp kanlı savaş meydanına taşır. Öldürülen isyancıların cenazesiyle Cadfael gö-revlendirilir. Cadfael’in elindeki kayıtlara göre doksan dört ceset olması gerekir, ancak Cadfael gömülecek doksan beş ceset sayar. Fazladan bir ceset vardır. Cadfael bu cesedin ve katilinin peşine düşer.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Köpekleri Seven Adam Ekim ayında raflarda!

Sonraki Hikaye

David Tennant Rus casus Alexander Litvinenko 'yu canlandıracak

En Son Yazılar