Kurt Wallander Serisinin Altıncı Kitabı “Beşinci Kadın” Raflarda

2 dakikalık okuma

İsveçli yazar Henning Mankell’in Kurt Wallander serisinin altıncı kitabı “Beşinci Kadın”, Ayrıksı Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Bir Afrika ülkesinde dört rahibe ve kimliği belirsiz beşinci bir kadın boğazı kesilmiş hâlde bulunur. Polis küçük bir soruşturma yürütüp beşinci kadının ölümünün üstünü örter. Bir yıl sonra İsveç’te bir kuş gözlemcisinin ortadan kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Kurt Wallander’in önüne vahşice planlanmış bir cinayet çıkar. Bu cinayetten sonra yaşanılanlar onu beşinci kadının hikâyesine götürecektir.

Harika bir anlatım… Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz…
Austin American Statesman

Beşinci Kadın’daki olaylar dizisi ve karakter kurulumu kesinlikle doyurucu yoğunlukta.
The Baltimore Sun

Harika… Dört gözle beklemeye değer bir hikâye.
Los Angeles Times Book Review

Yazar Hakkında

Henning Mankell

1948 doğumlu İsveçli yazar Henning Mankell’in romanları kırk beş dile çevrilmiş ve tüm dünyada kırk milyondan fazla satmıştır. Polisiyede Avrupa’nın en prestijli ödülü olan Ripper Ödülü’nü ilk alan yazardır. Ayrıca Mankell, Cam Anahtar ve Altın Hançer ödüllerinin de sahibidir. Kitaplarında dünyadaki ve özellikle de İsveç’teki sosyal eşitsizlik ve adalet konularına yer vermiştir. Yazmış olduğu Kurt Wallander serisi pek çok defa dizi ve filme uyarlanmıştır. Hayatının bir kısmını İsveç’te bir kısmını da Mozambik’te geçiren Henning Mankell, Mozambik’in başkenti Maputo’daki Avenida Tiyarosu’nun sanat direktörlüğünü de yapmıştır. 2015 yılında vefat etmiştir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Arne Dahl'ın nefes kesen serisinin yeni kitabı “Özgürlük”, okuyucularla buluşuyor

Sonraki Hikaye

Young Wallander ikinci sezonuyla 17 Şubat'ta yayında | Young Wallander: Killer’s Shadow

En Son Yazılar