BBC First Suç Dramaları Gain’de Part II

3 dakikalık okuma

Gain’de, BBC First dizileri yayınlanmaya devam ediyor. 221B okurları için bir araya getirdiğimiz suç dramalarına listemizden ulaşabilirsiniz.

Guilt (2019)

İskoç suç dizisi olan Guilt, ilk önce BBC Scotland’da yayınlanmış. Senaryosunu Neil Forsyth’un yazdığı Guilt, iki kardeşin hikâyesi etrafında ilerliyor. Max (Mark Bonnar) ve Jake (Jamie Sives) bir gün arabayla giderken yaşlı bir adama çarparak onun ölümüne sebep oluyor. Kardeşler durumu gizlemeye çalışsa da adamın yakınları bu ölümün şüpheli olduğunu düşünüyor. Seyirci, gizemin çözülüp çözülemeyeceğine ilişkin bir hikâyeyle karşı karşıya kalıyor. Dizi özellikle İskoçya’da (İskoç BAFTA ödülleri gibi) birçok ödül aldı.

Fragman:

Top of the Lake-China Girl (2013)

Dizinin başrolünde izleyeceğimiz Elisabeth Moss yakın dönemin iyi yapımlarında yer alan, oldukça başarılı bir oyuncu. Elisabeth Moss’un varlığı dahi Top of the Lake‘i ilgi çekici hale getiriyor. Öncelikle Mad Men‘den daha yakın zamanda ise The Handmaid’s Tale’dan hatırlayacağınız Moss, bu diziyle de 2014’te birçok ödül kazandı. Moss’a eşlik eden oyuncular arasında Nicole Kidman, David Wenham, Peter Mullan yer alıyor. Dizinin senaryosu Jane Campion ve Gerard Lee tarafından yazıldı ve Campion ve Garth Davis tarafından yönetildi. Moss’u güçlü kadın karakterle hatırlayan seyirciyi yanıltmayacak bir polisiye diziden söz
ediyoruz. Dedektif Griffin (Moss), Yeni Zelanda’da on iki yaşındaki hamile bir kızın ölümünü çözmeyi kafasına koyuyor. Hikâye, bu ölüm üzerinden kasabanın karanlık yüzünün ortaya çıkışıyla ilerliyor.

Fragman:

The Mallorca Files (2019)

İngiliz polisiye dizisi The Mallorca Files‘ın çekimleri İspanya’da, Mallorca Adası’nda gerçekleşti. Dolayısıyla dizi, daha başından seyirciye iyi manzara görüntüleri vaat ediyor. Elen Rhys (Dedektif Miranda Blake rolünde) ve Julian Looman (Max Winter rolünde) dedektif ikili olarak karşımıza çıkıyor. Dan Sefton tarafından yaratılan dizi, ikilinin birbirine polislik dersi vermeye çalışmasını konu ediniyor. Güneşli Mallorca’da geçen iki polisin eğlenceli hikayesi Gain’de yayında.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri - Keikiçi Osaka

Sonraki Hikaye

'Suzy Pommier Cinayeti' Raflarda

En Son Yazılar