Volker Kutscher’in Islak Balık adlı romanından uyarlanan, grafik roman Babylon Berlin yakında raflarda

2 dakikalık okuma

Polisiye romanları ülkemizde de ilgiyle okunan Volker Kutscher’in Islak Balık adlı romanından uyarlanan Babylon Berlin, İletişim Yayınları tarafından Cem Sey’in çevirisiyle yayımlanıyor. Grafik sanatçısı Arne Jysch’in çizdiği bu eser siyasetin, eğlence hayatının, ekonomik koşulların, kısacası her şeyin hızlıca değişmeye başladığı 1929 Almanyası’nı ustaca resmediyor.

Grafik sanatçısı Arne Jysch’in çizgileriyle ustaca yarattığı Babylon Berlin, siyaset ve suç ekseninde gidip gelen karanlık bir grafik roman.

Siyasetin, eğlence hayatının, ekonomik koşulların, kısacası her şeyin hızlıca değişmeye başladığı 1929 Almanyası’nda, Komiser Gereon Rath, Köln’den Berlin’e tayin ediliyor. Savaş hatıralarıyla, cinayetlerle dolu geçmişi bu karmakarışık kentte de yakasını bırakmıyor. Başına buyruk mizacıyla ün salan Rath, kendi başına soruşturmalara girişiyor ve beladan bir türlü uzak duramıyor.

Volker Kutscher’in Islak Balık adlı romanından uyarlanan Babylon Berlin’de, dönemin şıklığının ve zarafetinin arkasındaki kirli ilişkiler açığa çıkarılıyor.

“Sanatsal açıdan, orijinalinin yanında kendine özgü bir eser olarak yer bulacak, heyecan verici bir uyarlama.”
Thomas von Steinaecker

“İnce ince işlenmiş, tempolu bir grafik roman olan Babylon Berlin, hiç şüphesiz, insan doğasındaki karanlık tarafla ilgilenen okuyucuların ilgisini çekecek.”
Comicverse

Arne Jysch

1973’te Almanya’nın Bremen kentinde doğdu. 1994’te illüstrasyon ve grafik tasarım öğrenimi görmeye başladı. Ardından animasyon filmlere ilgi duymaya başladı ve 2003’te Berlin-Babelsberg Film Üniversitesi’nin Animasyon bölümünü bitirdi. 2012’de ilk çizgi romanı Wave and Smile ve 2017’de Volker Kutscher’in Islak Balık adlı romanından uyarladığı Babylon Berlin: Islak Balık yayımlandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Göze Göz Samimiyet: JOHN WOO

Sonraki Hikaye

Cameron Fox’un “Crimson Lake” romanından uyarlanan “Troppo” 20 Mayıs'ta yayında

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…