Angels & Demons: Pulitzer Ödüllü Gerçek Suç Hikayesi Ekrana Uyarlanıyor

/
3 dakikalık okuma

Western filmi Hostiles ve yakında izleyicilerle buluşacak korku filmi Antlers‘ın yönetmeni Scott Cooper, Angels & Demons ile birlikte televizyona giriş yapıyor.

Thomas French‘in St. Petersburg Times gazetesinde yayımlanan Pulitzer ödüllü makalesinden uyarlanacak olan Angels & Demons mini dizi olarak planlanıyor. Scott Cooper dizinin tüm bölümlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenecek.

Cooper, karanlık suç hikayelerine aşina bir yönetmen. Çete lideri Whitey Bulger’ın hikayesini anlatan 2015 yapımı Black Mass filminin yönetmenliğini üstlenmişti. Scott aynı zamanda Oscar ödüllü Crazy Heart (2009) filminin de yönetmeni.

Planlanan dizinin hikayesine gelince: Thomas French, St. Petersburg Times gazetesinde 1997’de yayımlanan makalesinde Jo Rogers isimli bir adamın ve iki genç kızının öldürülmesini ele alıyor. Baba ve kızların cesedi, 4 Haziran 1989’da Tampa koyunda yüzerken bulunuyor. French’in muhteşem makalesi, üç yıl süren soruşturmayı ve Oba Chandler isimli bir seri katilin yakalanmasını anlatıyor. Chandler birinci derece cinayetten hüküm giyiyor ve 2011’de idama mahkum ediliyor.

Thomas, hikayenin girişinde anlatacaklarını şöyle özetliyor: “4 Haziran 1989’da, Jo, Michelle ve Christie’nin cesetleri Tampa koyunda yüzerken bulunuyor. Bu, cinayetlerin, soruşturma sürecinin ve bu akılalmaz olayın ortasında umudunu kaybetmeyen bir avuç insanın hikayesi.”

Hikayenin ilk cümleleri ise şöyle:

“Cinayetlerin üzerinden bir yıl gemişti, sonra bir yıl daha ve şimdi araştırmacılar üçüncü yılın içine giriyorlardı. Gece gündüz çalışıyorlardı, haftasonları çalışıyorlardı, tatillerini iptal ediliyorlardı, kilo veriyor ve kilo alıyorlardı, çalışmaktan solgun ve yorgun düşmüşlerdi. Gecenin üçünde bir dürtüyle uyanıyor, yataklarının ucunda tuttukları not defterlerine bir şeyler karalıyorlardı.

Çavuşları, tüm bu sorulara cevap bulup bulamayacaklarını bilmiyordu. Ona kalırsa, bu vaka onların elinde bile değildi. Nihayetinde şuna inanıyordu; birini tutuklayıp tutuklamayacakları Allah’a kalmıştı.”

Pulitzer ödüllü makalenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Deadline’ın haberine göre, dizinin Black Bear stüdyosundan çıkması bekleniyor. Black Bear aynı zamanda Cooper ile birlikte idari yapımcı olarak dizide yer alacak. Thomas French ise dizinin danışman yapımcısı olacak.

Ayrıntılarını merakla beklediğimiz bu dizinin Dan Brown’ın romanı ya da 2009 film uyarlamasıyla hiçbir benzerliğinin olmadığını da belirtelim.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Wolfgang Schorlau, Bu Defa Bir İtalyan Yazarla Beraber Yazdığı Polisiyede Başka Sulara Açılıyor

Sonraki Hikaye

2021 Başlarında Jean-Christophe Grangé’nin Son Romanı Le Jour de Cendres Basılacak

En Son Yazılar