Agatha Christie’yi Anlatan İki Ayrı Film Geliyor

/
2 dakikalık okuma

 

 

2560

Miss Marple ve Hercules Poirot gibi dedektiflerin yaratıcısı, dünyanın en ünlü polisiye yazarlarından Agatha Christie’nin hayatını çeşitli açılardan ele alacak olan iki film projesi, iki büyük yapım firması olan Sony ve Paramount tarafından harekete geçirildi.

Haberlere göre “The Danish Girl/Danimarkalı Kız” filminin oyuncusu Alicia Vikander ve “The Amazing Spider-Man/İnanılmaz Örümcek Adam” filminin yıldızı Emma Stone, Agatha Christie’yi canlandırmak üzere söz konusu projelerde yer alacaklar.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Alicia Vikander, Sony ile yaptığı anlaşmada ünlü yazarın feminist bakış açısının şekillendiği, mutsuz ve geleneksel bir anne ve eş olduğu döneminin anlatılacağı filmde rol alacak. Öte yandan Emma Stone ise Paramount’un yapımcısı olacağı filmde Agatha Christie’nin 1926 yılında 11 günlüğüne ortadan kaybolduğu sürece odaklanan bir diğer filmde oynayacak.

agathaChristie’nin bu dönemi, Michael Apted tarafından Agatha isimli 1979 yapımı filmde de ele alınmış, filmde Vanessa Redgrave ve Dustin Hoffman rol almıştı. Söz konusu filmin yapımcısı Warner Bros., bu döneme ışık tutacak bir anahtarın, yazarın İstanbul Pera Palas’taki odasında olduğuna dair birtakım iddialardan ötürü dönemin yönetim kurulu başkanı Hasan Süzer’le temasa bile geçmişti. Bu da yeni filmde İstanbul’a dair sahnelerin olacağı ihtimalini de güçlendirebilir.

Bu arada Agatha Christie severlere bir güzel haber daha verelim: Yazarın daha önce de sinemaya uyarlanan “Doğu Ekspresi Cinayeti” filmi yeniden çekilecek. Şu an için kesinleşmesi en muhtemel oyuncu ise Angelina Jolie.

 

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock'un 4.Sezonunda Sürpriz İsim

Sonraki Hikaye

Branagh'dan Mankell’e: Bir Dosta Veda

En Son Yazılar