Agatha Christie’nin “Doğu Ekspresinde Cinayet”i Yeniden Beyazperdeye Geliyor

/
2 dakikalık okuma

murder_on_the_orient_express_first_edition_cover_1934Daha önce de sinemaya uyarlanan Agatha Christie romanı “Doğu Ekspresinde Cinayet”, yeni bir uyarlamayla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda polisiye kültüre gösterilen küresel ilgi, yeni meyvelerini vermeye devam ediyor. Buna yeni bir örnek de uzun zamandır detayları beklenen Doğu Ekspresinde Cinayet filminin haberi oldu.

“Polisiye edebiyatın Kraliçesi” Agatha Christie’nin 1934 yılında yayımlanan ve o günden beri tüm dünyada çok konuşulan romanı Doğu Ekspresi’nde Cinayet beyazperdeyle buluşmaya hazırlanıyor!

 [btnsx id=”945″]

Yeni Hercule Poirot Kim Olacak?

kenneth-branagh-background

Senaryosunu Michael Green’in yazdığı filmin yönetmenliğini ise beş kez Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen Kenneth Branagh üstleniyor. Branagh aynı zamanda Dedektif Poirot karakterine de hayat verecek.

Johnny Depp Doğu Ekspresi’nde!

Kasım ayında Londra’da çekimlerinin başlanacağı belirtilen Doğu Ekspresi’nde Cinayet’in kadrosu açıklandı.

Senaryosunu Michael Green’in yazdığı, yönetmenliğini Kenneth Branagh üstlendiği filmde Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley de rol alacak.

Depp, Ratchett karakterine hayat verirken Pfeiffer, Mrs. Hubbard, Ridley ise Mary Debenham karakterlerine can verecekler.

Filmde ayrıca Oscar Ödüllü Judi Dench, Lucy Boynton, Tom Bateman, Derek Jacobi, Michael Peņa ve Leslie Odom Jr. da rol alacak.

Filmin, Kasım 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

İlk Kez Değil

Agatha Christie’nin klasikleşen polisiyesi Doğu Ekspresinde Cinayet, daha önce 1974 yılında da sinemaya uyarlanmış, oldukça ilgi ve beğeni kazanmıştı. Bu uyarlamanın yönetmen koltuğunda Sidney Lumet otururken senaryoyu Paul Dehn yazmış, başrolleri ise Albert Finney, Lauren Bacall, Ingrid Bergman gibi isimler paylaşmıştı.

[btnsx id=”1193″]

Agatha Christie Bereketi

Son olarak, bu yapımın Agatha Christie’ye dair tek yeni sinema projesi olmadığını da belirtelim. Agatha Christie’nin hayatına dair biyografik içeriklerle hazırlanacak olan ve içerisinde Emma Stone ile Alicia Vikander isimlerinin geçtiği iki ayrı filme dair detayları ŞURADAN , Benn Affleck’in planladığı bir diğer Agatha Christie romanı uyarlaması haberini ise ŞURADAN okuyabilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Türkiye’nin Dizi Kültür Dergisi "Episode" İçin Geri Sayım Başladı

Sonraki Hikaye

Kafamızdaki Ses Bizi Şaşırtır mı? | Koray Sarıdoğan

En Son Yazılar