Agahta Christie’nin aynı isimli romanından Hugh Laurie tarafından uyarlanan mini dizi ‘Why Didn’t They Ask Evans?’ BluTV’de yayında

2 dakikalık okuma

BluTV, gizem dolu bir İngiliz polisiyesini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Agahta Christie’nin 1934 tarihli ikonik romanından uyarlanan ‘Why Didn’t They Ask Evans?’ bugünden itibaren BluTV’den izlenebilir.

House dizisiyle tanınan Hugh Laurie tarafından uyarlanan ve yönetilen dört bölümlük mini dizinin başrollerini Will Poulter ve Lucy Boynton paylaşıyor. Ölmekte olan bir adamın esrarengiz son sözleri, papazın oğlu Bobby Jones (Will Poulter) ve sosyetik arkadaşı Lady Frankie Derwent’i (Lucy Boynto) amatör bir dedektiflik macerasına çıkarır.

Dürüst ve sevimli genç Bobby ile zeki ve soğukkanlı Frankie’nin kayıp bir golf topunun peşinden koşarken son sözleri ‘Neden Evans’a sormadılar?’ olan ölü bir bedenle karşılaşmaları ikiliyi beklenmedik bir araştırmanın içine sokar. Ellerinde ölü adamın cebinden çıkan güzel bir genç kadının fotoğrafıyla birlikte bu gizemli soruya cevap arayan Bobby ve Frankie, kendilerini nefes kesen bir suç operasyonunun ortasında bulurlar.

Dizinin başrolü Will Poulter “Lucy ile birlikte, Hugh’ın yönetiminde Agatha Cristie’nin bu heyecan verici hikayesini hayata geçirme fırsatına sahip olduğum için büyük onur duyuyorum diyerek duygularını dile getirirken Lucy Boynton “En sevdiğim yazarlardan birinin bu hikayesinde Hugh ve Will ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyım dedi.

‘Why Didn’t They Ask Evans’ bugünden itibaren BluTV’de yayında.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

ADA POLİSİYELERİ - Romanlar

Sonraki Hikaye

Perinin Ölümü │ Tuna Kiremitçi

En Son Yazılar