Türk Dedektif Dizisi İçin Geri Sayım Başladı

///
2 dakikalık okuma

İngiliz yazar Barbara Nadel’in Türk polis müfettişi Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman’ın İstanbul’da geçen maceralarını anlattığı roman serisi, Türk Dedektif adıyla diziye uyarlanıyor.

Dizinin yapımcılığını ViacomCBS International Studios (VIS) ile küresel film ve televizyon stüdyosu Miramax üstleniyor. Türk Dedektif‘in 2021 yılının bahar aylarında başlayacak çekimleri ise İstanbul’da gerçekleşecek.

Dizi, Müfettiş Çetin İkmen ile ortağı Mehmet Süleyman’ın her sokağında ayrı bir hikaye yaşanan İstanbul’un gizemli suçlarını çözme çabalarını anlatacak. Çetin İkmen, narkotik suçlardan faili meçhul cinayetlere İstanbul’un kaotik sokaklarında birçok suçu aydınlatmaya çalışacak ve suçluların izini sürecek.

Çekimleri İstanbul’da gerçekleşecek dizi, İstanbul’un zengin kültürüne ve tarihine dair birçok unsuru da içinde barındıracak.

Türk Dedektif‘in oyuncu kadrosu, yönetmeni ya da hangi platform veya kanalda yayınlanacağı ile ilgili detaylar ise henüz bilinmiyor.

1970 yılından beri senelerce düzenli olarak Türkiye’yi ziyaret eden Barbara Nadel, Balat’ta yaşayan Türk dedektif Çetin İkmen’in maceralarını anlatan tam 21 roman kaleme aldı. Bu romanlar, Türkçe dahil birçok dile çevrilirken Barbara Nadel’in de en ilgi çekici eserleri oldu.

Nadel, 2005 yılında bir Çetin İkmen macerası olan Deadly Web romanıyla Britanya Polisiye Yazarları Birliği (Crime Writers’ Association) Gümüş Hançer ödülüne layık görüldü.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Stephen King’in "Yazma Sanatı" Yeni Çevirisiyle Raflarda

Sonraki Hikaye

GERÇEK SUÇLAR 1: DNA Parmak İzi İle Çözülen İlk Dosya

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…