HBO Max’in Japon suç dizisi ‘Tokyo Vice’ dünyaya açılıyor

2 dakikalık okuma

HBO Max’in yeni Japon suç dizisi Tokyo Vice, Endeavor Content’in birden fazla yayıncıyla anlaşmasıyla kendisine birkaç uluslararası platform buldu.

Endeavour, Perşembe günü gösteriyi Fransa’daki Canal+’a, Kanada’daki Crave kanalına ve Avustralya’daki Paramount+’ya sattığını ve Starzplay’in İngiltere, İrlanda ve Almanca konuşulan Avrupa genelinde haklarını aldığını açıkladı. OSN+, gösteriyi Orta Doğu ve Kuzey Afrika için lisansladı.

HBO Max, ABD için Tokyo Vice’ı lisansladı. Dizi, yayıncının Latin Amerika ile Avrupa’daki platformu HBO Max’te ve Güneydoğu Asya, Tayvan, Hong Kong’da HBO Go’da yayınlanacak.

Amerikalı gazeteci Jake Adelstein’ın 2009 tarihli kurgusal olmayan kitabından ilham alan Tokyo Vice’da, Ansel Elgort (Baby Driver) 1990’larda Tokyo’ya yerleşen ve büyük bir Japon gazetesinde çalışan ilk yabancı muhabir olan Amerikalı bir gazeteciyi canlandırıyor. Oscar adayı Ken Watanabe’nin (The Last Samurai) oynadığı kıdemli bir dedektif, Japon yeraltı dünyasında tehlikeli bir yaşamı keşfetmeye başladığında onu kanatlarının altına alır.

Tokyo Vice, Tony ödüllü oyun yazarı J.T. Rogers tarafından yaratıldı ve yazıldı. Michael Mann (Miami Vice, Heat) pilot bölümü yönetti ve aynı zamanda yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. Rinko Kikuchi, Rachel Keller, Ella Rumpf, Hideaki Ito, Show Kasamatsu ve Tomohisa Yamashita da oyuncu kadrosundaki diğer isimler.

Tokyo Vice, 7 Nisan Perşembe günü ABD’de HBO Max ve Japonya’da Wowow’da ilk bölümüyle prömiyer yaptı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Walter Presents'ten İsviçre yapımı yeni polisiye: Anomalia

Sonraki Hikaye

Sibel Köklü Polisiyeleri

En Son Yazılar