Joakim Palmkvist’in çok satan gerçek suç romanından uyarlanan dizi yolda: “The Dark Heart”

2 dakikalık okuma

Variety’nin haberine göre; ilk uzun metrajlı filmi “The Guilty” ile 2018’de Sundance’in İzleyici ödülünü kazanan Gustav Möller, Joakim Palmkvist’in çok satan gerçek suç romanından uyarlanan sürükleyici dizisi “The Dark Heart” ile geri döndü.

REinvent International Sales tarafından dünya çapında temsil edilen beş bölümlük seri, Indie Episodic bölümünde Sundance festivalinde sanal olarak dünya prömiyerini yapıyor.

Dizi, Netflix’in hit dizisi “Snabba Cash”i de yazan Möller ve Oskar Söderlund tarafından kaleme alındı. Discovery Plus için gösterinin yapımcılığını “Quicksand” ve “Solsidan”ın arkasındaki SF Studios’a ait İsveç markası FLX yaptı.

“The Dark Heart”, babası Bengt’in miras kalan arazilerini çalışkan aile çiftçilerine kiralayarak servetini kazanan güney İsveç’teki zengin bir toprak sahibinin 21 yaşındaki kızı Sanna’yı konu alıyor. Sanna, yakınlardaki bir çiftçinin beş parasız oğlu Marcus ile ilişkiye başladığında, babası ona bir ültimatom verir – ya Marcus’u terk eder ya da mirasını kaybeder. Kısa bir süre sonra, Bengt iz bırakmadan ortadan kaybolur. Yerel polis, davayı çözme tutkusu hızla bir saplantıya dönüşen İsveç’teki Kayıp İnsanlar müfettişi Tanja’ya yönelir.

Sürükleyici dizi, 2012 yılında Förlösa kasabasında bir cinayet davasını çözen Kayıp İnsanlar gönüllüsü Therese Tang’ın gerçek hikayesine dayanıyor.

Möller, “İzlediğim bazı İsveçli yeteneklerle çalışabilmek benim için büyük bir fırsattı” dedi.

Gösterinin gergin atmosferi, İsveçli grup Amason’ın bir üyesi olan Petter Winnberg tarafından bestelenen orijinal müzikle de destekleniyor. Möller, “halk ruhunu yakalıyor” dedi.

Möller, Netflix tarafından geçen sonbaharda yayınlanan “The Guilty”nin ABD’deki yeniden çevriminde rol alan Jake Gyllenhaal ile “Snow Blind” de dahil olmak üzere iki uzun metrajlı proje geliştiriyor.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Cinayet, Her Yerde Cinayet: KELEBEK EVİ

Sonraki Hikaye

Arne Dahl'ın nefes kesen serisinin yeni kitabı “Özgürlük”, okuyucularla buluşuyor

En Son Yazılar