The 355 : Kadınların Hakimiyetinde Bir Casus Filmi

/
3 dakikalık okuma

Universal Pictures, Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Diane Kruger, Bingbing Fan ve Penelope Cruz gibi ünlü kadın aktörlerin başrolde olduğu casus filmi The 355 ‘in ilk fragmanını yayınladı.

Film, çeşitli uluslararası kurumlara mensup ajanları takip ediyor. Birbirinden farklı bu beş ajan, dünyanın çivisini sökecek bir olayı önleyebilmek için bir arada çalışmak zorunda. Bu beş casus tüm düşmanlıkları bir kenara bırakıp 355 kod adıyla anılan yeni bir fraksiyon oluşturuyor. 355, Amerikan Devrimi’nde ajan olarak görev yapmış olan ilk kadın casusun kod adından geliyor.

Jessica Chastain‘in canlandırdığı CIA ajanı Mason “Mace” Brown bu takımı kuran ajan. Diane Kruger sıkı bir alman ajanı olan Marie’yi canlandırıyor. Oscar ödüllü ünlü oyuncu Lupita Nyong’o, eski MI6 ajanı ve bilgisayar dahisi Khadijah olarak karşımıza çıkıyor. Yine Oscar ödüllü ünlü oyuncu Penelope Cruz‘u da Kolombiyalı psikolog Graciela olarak izleyeceğiz. Bu dört ajan, dünyada barışı tehdit eden bir silahı ele geçirmen için birlikte çalışacaklar fakat önlerine bir engel çıkacak. Fan Bingbing‘in canlandırdığı Lin Mi Sheng, bu kadınların her hareketini takip eden gizemli bir kadın olarak karşımıza çıkacak.

Filmin twitter hesabından geçtiğimiz günlerde başrol oyuncularının posterleri yayınlandı.

The Martian (2015), Logan (2015) ve Fantastic Four (2015) gibi yapımlardan tanıdığımız Simon Kinberg filmin yönetmenliğini üstleniyor. Kinberg filmin senaryosunu Theresa Rebeck ile birlikte kaleme almış.

Filmin yapımcıları ve oyuncu kadrosu aslında iki yıl önce bu proje için bir araya gelmiş. Fakat 2018’de Fan vergi kaçakçılığıla suçlanıyordu. Oyuncu aylarca ortadan kayboldu. Sonrasında suçunu kabul etti ve faizlerle birlikte 100 milyon dolardan fazla bir para ödeyerek tekrar kariyerine ve projeye döndü. Bu film Fan’in yaşadığı skandaldan sonra rol aldığı ilk yapım olacak.

Sebastian Stan ve Edgar Ramírez gibi oyuncuların da yer aldığı merak uyandıran filmin 15 Ocak 2021‘de izleyicilerle buluşması planlanıyor.

The 355 fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

“20. Yüzyıl, Kadınların Kurtarıldığı değil, Kurtardığı Bir Çağ: Ferda ve Miette O Çağın Kahramanları!”

Sonraki Hikaye

Wolfgang Schorlau, Bu Defa Bir İtalyan Yazarla Beraber Yazdığı Polisiyede Başka Sulara Açılıyor

En Son Yazılar