Snoop Dogg ve 50 Cent Gerçek Suç Belgeseli İçin Kolları Sıvadı

3 dakikalık okuma

Variety’nin haberine göre; Starz, baş yapımcılar Curtis “50 Cent” Jackson ve Calvin “Snoop Dogg” Broadus ile birlikte “A Moment in Time: Murder was the Case” projesini geliştirmeye başlıyor. Proje, hip-hop tarihindeki gerçek anların perde arkasındaki suç olaylarını konu alan bir antoloji serisinin ikinci bölümü olacak.

“A Moment in Time: Murder was the Case”, 1993 yılında, Snoop Dogg’un, aslında Snoop’un koruması McKinley Lee AKA “Malik” tarafından öldürülen rakip bir çetenin üyesi olan Philip Woldermariam için birinci derece cinayetle suçlandığı zaman geçecek. Duruşma, Snoop’un popüler parçası “Murder was the Case”i içeren ilk albümü “Doggystyle”ın piyasaya sürülmesi sırasında gerçekleşti. Snoop’un cinayet suçlamasının reklamı satışları 5 milyonun üzerine çıkarsa da, “Murder was the Case”deki şiddetli sözler duruşma sırasında ona zarar verdi. “A Moment in Time: Murder was the Case”, Snoop’un bir yıl önce OJ Simpson’ı temsil eden savunma avukatı Johnnie Cochran’la geçirdiği zaman da dahil olmak üzere, duruşmadaki deneyimini keşfedecek.

50 Cent, G-Unit Film & Television aracılığıyla Snoop, Shante Broadus ve Sara Ramaker ile birlikte Snoopadelic Films aracılığıyla yürütücü yapımcılık üstlenecek. Anthony Wilson, STARZ için Lionsgate Television’dan yürütücü yapımcılık yapacak.

“A Moment in Time”ın 2020’de duyurulan ve adı “Massacre” olan 1. Sezonu, 50 Cent ile The Game arasındaki gerilimin nasıl topyekun bir sokak savaşına yol açtığına ve G-Unit’i müzik uzmanı Jimmy Henchman ile karşı karşıya getirdiğine odaklanacak. , kiralık bir cinayet planıyla sonuçlandı ve Henchman ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

50 Cent: “‘Murder was the Case’ inanılmaz bir hikaye. Snoop ülkedeki en büyük albüme sahipti ve mahkeme salonunda özgürlüğü için savaşıyordu” dedi. “Bu inanılmaz yolculuğa çıkabileceğiniz tek yer G-Unit Film ve Televizyon. Onu televizyona taşımak için Snoop ile çalışmaktan heyecan duyuyorum.

Snoop, “Nihayet ‘Murder was the Case’ hikayesini anlatmaktan heyecan duyuyorum” dedi ve ekledi: “Bu, hayatımda ve kariyerimde çok önemli bir andı ve bunu ekrana getirmek için doğru ortağı bulana kadar kasten bekledim. Artık sokak bilgisinin gücüne tanık olmak üzeresiniz.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Selena Gomez, Univision için Gerçek Suç Belgeselleri Üretecek

Sonraki Hikaye

Arap Harfleriyle Yayımlanmış Son Polisiyelerden: Kırmızı Köşk'ün Esrarı Raflarda

En Son Yazılar