Polisiye çizgi roman serisi Julia, Türkçedeki macerasına Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor

/
1 dakikalık okuma

Ünlü İtalyan polisiye çizgi roman serisi Julia, Türkçedeki macerasına Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor…

Tüm dünyada polisiye ve çizgi roman severler tarafından ilgiyle takip edilen İtalyan polisiye çizgi roman serisi Julia 1998 yılında Giancarlo Berardi tarafından yaratıldı. Tarzan, Silvestro ve Diabolik gibi çizgi roman serilerinde de imzası bulunan Berardi, en sevilen çizgi roman karakterlerinden biri olan Ken Parker’ın da yaratıcılarından biri.

Ken Parker serisinin bitmesinin ardından Berardi okurlardan gelen yoğun talepler üzerine yeni bir çizgi roman serisi üzerinde çalışmaya başladı. Yayıncı Sergio Bonelli Editore’nin isteği üzerine polisiye bir çizgi roman serisi kaleme aldı ve Julia serisi böylece doğmuş oldu.

Giancarlo Berardi

1998’den bu yana her ay yeni bir sayısı yayımlanan serinin ana kahramanı Julia Kendall, New Jersey’nin kurgusal Garden City bölgesinde yaşayan genç bir suç uzmanı . Hollyhock Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Julia yerel polise serbest danışmanlık veriyor ve böylece suçları aydınlatmalarına yardımcı oluyor. Psikoloji alanındaki yetenekleri ve Garden City Polis Teşkilatıyla olan ilişkileri aracılığıyla binbir çeşit suçlunun peşinden giden Julia, kendisini her daim tehlikeli ve macera dolu aksiyonların ortasında buluyor.

Julia, kaldığı yerden her ay yeni sayısıyla çok yakında raflarda!

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Öner Erkan, Sanem Öge, Tansu Biçer ve Tülin Özen’in yer aldığı KEFE Podcast Dizisi Yayında!

Sonraki Hikaye

Bir Polisiyeden Beklediğimiz Her Şey: The Mallorca Files

En Son Yazılar