Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia’nın maceraları sürüyor: Moda Cinayetleri

1 dakikalık okuma

Polisiye çizgi roman serisi “Julia”, Türkçedeki yolculuğuna kaldığı yerden Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor. “Julia” 80. sayısıyla, 26 Mayıs Perşembe günü kitapçılarda, satış sitelerinde ve dukkan.mylos.yayingrubu.com’da yerini alacak.

Julia’nın yaratıcısı Giancarlo Berardi, bizde de çok sevilen Ken Parker’ın serüvenlerini yazan ünlü bir çizgi roman yazarı ve senaristidir. Julia’nın grafik yaratımında ünlü oyuncu Audrey Hepburn’den esinlenilmiştir.

Moda Cinayetleri

Kahramanımızın bu macerası, romantizmin, sanatın ve modanın kalbi Paris’te geçiyor. Julia, Fransız Kriminoloji Derneği’nin davetlisi olarak, Paris’e gider. Ancak asıl amacı, tanınmış bir manken olan kız kardeşi Norma’yı görmek ve onunla yeniden yakınlaşmaktır. Ancak şok edici bir olay buna izin vermeyecektir. Norma’nın da yer aldığı sansasyonel defile sırasında bir manken yakılarak öldürülür. Bunun da ötesinde, Norma’nın yakın arkadaşı, Fanny adlı bir manken ölümle tehdit edilmektedir. Vakayı araştıran Komiser Treffel, Julia’dan yardım ister. Komiser Treffel, Julia ve Norma bilinmezliklerle dolu bir labirentin içinde kendilerini bulurlar. Usta çizer Seijas’ın muhteşem çizimleriyle süslenmiş, harika bir macera sizleri bekliyor.

Batuhan Cantürk (Arka kapak yazısından)

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Clark: Kötü Şöhretli Banka Soyguncusu Clark Olofsson’un Sıradışı Hayatı

Sonraki Hikaye

Sürprizlerle Dolu İrlanda Draması “Smother” İkinci Sezonuyla BBC First Ekranlarında

En Son Yazılar