‘Elizabeth Vargas ile iCrime’ Bu Sonbaharda Başlayacak

3 dakikalık okuma

Scott Sternberg Productions ve Trifecta Entertainment and Media, ulusal çapta ortaklaşa yürütülen yeni bir gerçek suç dizisi olan Elizabeth Vargas ile iCrime’ın 12 Eylül’de gösterime gireceğini duyurdu. Gösteri ülkenin %95’inden fazlasında yayınlanacak ve Emmy ödüllü gazeteci Elizabeth Vargas (“20/20”, “Amerika’nın En Çok Arananları”) gösteriye ev sahipliği yapacak.

Dizi, her hafta Pazartesi’den Cuma’ya kadar yayınlanan 30 dakikalık bölümlerde, suçları akıllı telefonların merceğinden keşfedecek. Telefon videosunda yakalanan suç klipleri ve Vargas ile kurbanlar, görgü tanıkları, kanun uygulayıcılar ve amatör fotoğrafçılar arasındaki röportajlarla, gösteri suçla kesişen teknoloji olgusunu keşfedecek.

Vargas yaptığı açıklamada, “Cep telefonu videoları sosyal manzarayı tamamen değiştirdi” dedi. “Cep telefonu olan herkes, herhangi bir yerde, suçları olduğu gibi kaydedebilir ve bu videoların büyük bir etkisi olabilir… iCrime, bu videoların en güçlülerini ayıklarken, yasalara dair önemli bilgiler sağlar. Bu yeni gösteriye ev sahipliği yapmak için daha heyecanlı olamazdım.”

Hank Cohen, Scott Sternberg ve Vargas, kısa süre önce yapımına başlayan dizinin baş yapımcılığını üstleniyorlar.

Ortak yaratıcı Sternberg, “Her şeyi olduğu gibi anında kaydetmek için akıllı telefonların ortaya çıkan yaygın kullanımı, bize ‘iCrime’ı üretme fikrini verdi. Dizi suç videolarının inanılmaz gerçekçiliğine günlük bir dalış olacka… Ve Elizabeth Vargas gibi bir sunucuya sahip olmak ‘iCrime’ı başka bir seviyeye taşıyor.”

Nexstar’ın New York’taki WPIX kanalı, gösteriyi öğleden sonra haberlerinden önce yayınlayacak ve diğer Nexstar Media Inc. istasyonları da benzer anlaşmalar yaptı. Sinclair Broadcast Group’tan 60’tan fazla istasyon, gösteriyi sonbahar programlarına dahil edecek. Gray Media Group, Scripps Media Inc., Cox Media Group, Tegna Inc., CBS Television Stations, Fox Television Stations ve Weigel Broadcasting de gösteriyi yayınlayacak.

Trifecta yurtiçi dağıtımı üstlenecek. Başkan Michael Daraio, gösteri için tüm reklam ve sponsorluk satışlarını denetleyecek. Scott Sternberg Productions uluslararası satışları yönetecek.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Otuz Dokuz Basamak │ John Buchan

Sonraki Hikaye

‘Who Is Ghislaine Maxwell?’in ilk fragmanı yayınlandı

En Son Yazılar