Dexter Kariyerine Ufak Bir Amerikan Kasabasında Devam Ediyor

/
2 dakikalık okuma

Ekranlarda izlediğimiz, tüm zamanların en akılda kalıcı kurgusal karakterlerinden biri, Dexter Morgan, izleyicilerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

2006 – 2013 yılları arasında Showtime kanalında yayınlanan DexterDexter Morgan isimli bir seri katilin maceralarını anlatıyordu. Çocukluğundan beri öldürmeye meraklı olan ve bundan vazgeçemeyen Dexter, yalnızca kötü insanları öldüren bir seri katil olarak karşımıza çıkıyordu. Michael C. Hall tarafından canlandırılan karakterin maceraları sekiz sezon sürdü, dizinin final bölümünde kardeşini yitiren Dexter inzivaya çekilmeye karar veri. Son sahnede ise onu bir oduncu olarak gördük.

Geçtiğimiz sene Dexter’ın ekranlara dönüşü konuşuluyordu. Dizinin başrol oyuncusu Michael C. Hall da kısa süre sonra Dexter‘ın yedi yıl aradan sonra ekranlara döneceğini doğrulamıştı. Dexter‘ın yeni sezonu, 2013’teki finalin 10 yıl sonrasında geçecek. Dexter Morgan karakterini ise takma isimle, Miami’den uzakta ufak bir Amerikan kasabasında yaşarken göreceğiz.

Showtime, dizinin 10 bölümlük yeni sezonundan bir teaser yayınladı. Dexter, kurgusal Iron Lake kasabasında kendisine yeni bir hayat kurmuş gibi görünüyor. Kasaba halkının ise Dexter’ın geçmişiyle ilgili hiçbir bilgisi yok gibi duruyor.

Dexter’ın merakla beklenen yeni sezonunun sonbahar aylarında izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Dizinin Fragmanı

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Bir Polisiyeden Beklediğimiz Her Şey: The Mallorca Files

Sonraki Hikaye

Ahmet Ümit’in Yeni Romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi Çıktı!

En Son Yazılar