Bir Katilin Anıları: Dennis Nilsen Yayında!

/
2 dakikalık okuma

Seri katil Dennis Nilsen’ın cezaevindeki hücresinde kaydettiği tüyler ürpertici kasetler aracılığıyla hayatını ve işlediği korkunç suçları anlattığı gerçek suç belgeseli “Bir Katilin Anıları: Dennis Nilsen” şimdi Netflix’te yayında.

Britanya’nın en kötü şöhretli seri katili Dennis Nilsen, 15 kişiyi öldürdüğünü 1983 yılında itiraf etti. Beş yıllık bir sürede savunmasız genç erkekleri kandırıp evine getiren katil, onları önce boğup ardından cesetleri yer döşemesinin altına koyuyordu.

O günden bu yana geçen onlarca yıllık sürede, Nilsen’ın nasıl ve neden cinayet işlediğine dair çeşitli spekülasyonlarda bulunan pek çok belgesel ve kitap yayınlandı. Ölümünün ardından Nilsen’ın hücresinde bıraktığı materyalleri gün yüzüne çıkaran bu belgesel, katilin kendisi tarafından kaydedilen ve daha önce hiç yayınlanmamış olan 250 saatlik kasetlerin rehberliğinde bizi onun dünyasına götürüyor. İskoçya’daki sakin bir balıkçı köyündeki çocukluğundan Londra’nın sokaklarında kurban arayan soğukkanlı katile dönüşmesine kadar her şey bu kasetlerde yer alıyor.

Başkomiser Norman BrIers cinayetlerle ilgili basına açıklamalarda bulunuyor.

1980’ler Britanyası’nda yaşanan toplu işsizlik nedeniyle şanslarını denemek için Londra’ya akın eden, ancak muhtaç duruma düşerek kolay lokma hâline gelen genç erkeklerin deneyimleri belgeselin arka planını oluşturuyor. Polis, gazeteciler, mağdurlar ve yaslı ailelerle yapılan görüşmeleri ilk kez katilin kendi sesiyle bir araya getiren bu belgesel film, Nilsen’ın işlediği cinayetlere ve gerçekleştirdiği saldırılara rağmen nasıl olup da beş yıl boyunca elini kolunu sallayarak dolaştığını mercek altına alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Berna Levin: Henning’in mirasına sahip çıkan bir iş çıkarmak için çok çalıştık, umarım başarılı olabilmişizdir.

Sonraki Hikaye

The Mule: Ölümsüz Eastwood

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…