Beyaz Baykuş’tan “Escobar’ı Deviren Muhbir”

1 dakikalık okuma

“Tarihin En Büyük Uyuşturucu Karteline Savaş Açan Adamın Gerçek Yaşam Öyküsü”

0000000713149-1

Tanıtım bülteninden:

Bryan Cranston’ın başrolünde oynadığı bir Hollywood prodüksiyonu “The Infiltrator”a ilham vepisoded_221b gerçek yaşamöyküsü.

[btnsx id=”944″]

Robert Mazur yıllarını Medellin kartelinden bilgi sızdırarak geçirdi. Yıllarca arkadaşlık ettiği kara para aklayan işadamları, bankacılar onu Bob Musella olarak tanıdılar. Sözde zengin, filmlerdeki lüks hayatı yaşayan bir mafya üyesiydi. Hep beraber geceliği 1000 dolar olan otel süitlerinde partiler verdiler, dünyanın en iyi şampanyalarını içtiler, Rolls-Royce’larını sürdüler ve özel uçaklarla seyahat ettiler. Ama Mazur’un Armani takım elbisesi ve Renwick çantasının içindeki bant sürekli işlenen suçları kaydediyordu.

“Muhbir” Mazur’un uyuşturucu mafyasına hizmet vepisoded_221b bankacıları, yozlaşmış politikacıları, vergi kaçakçılarını ve teröristleri nasıl deşifre ettiğinin hikâyesi, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kartellerinden birinin yükselişi ve düşüşünü anlatan, inanılmaz bir modern tarih dersidir.

[btnsx id=”939″]

Ancak bir hayal ürününde olabilecek tehlikeli yalanlar, iş üstündeyken yakalanma ihtimalleri, kıl payı kaçışlarla dolu “Muhbir”i nefes nefese okuyacaksınız…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock 4.Sezonla Final mi Yapacak?

Sonraki Hikaye

Sıkı Bir Polisiye Dizi Uyarlaması Daha: "Berlin Station"

En Son Yazılar