Søren Sveistrup’un aynı isimli romanından uyarlanan The Chestnut Man yayında

/
3 dakikalık okuma

Dünyaca ünlü İskandinav polisiyesi The Killing’in yaratıcısı Søren Sveistrup’un Kestane Adam isimli romanından uyarlanan dizi The Chestnut Man, Netflix’te yayında!

Dizinin altı bölümlük ilk sezonu sonunda izleyicilerle buluştu.İki dedektif korkunç bir cinayet mahallinde bulunan kestaneden yapılmış heykelcikten yola çıkarak bir politikacının kayıp çocuğuyla bağlantılı bir katilin peşine düşer.

The Chestnut Man, 1987’de izole bir çiftlikte yaşayan bir ailenin vahşice öldürülmesiyle açılıyor. Otuz yıldan uzun bir süre sonra, günümüz Kopenhag’ında, genç bir kadın, bir parkta vahşice öldürülmüş olarak bulunuyor ve ellerinden birinin olmadığı görülüyor. Davaya Dedektif Naia Thulin (Danica Curcic) atanıyor. İsteksiz yeni ortağı Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard) ile birlikte, cesedin yanında kestaneden yapılmış küçük bir heykelcik görüyorlar. Kısa süre sonra kestane adamın üzerinde gizemli bir kanıt keşfediliyor – politikacı Rosa Hartung’un (Iben Dorner) kayıp kızının parmak izi.

Søren Sveistrup tarafından yaratılan, Kasper Barfoed ve Mikkel Serup tarafından yönetilen dizide Danica Curcic ve Mikkel Boe Følsgaard başrolde karşımıza çıkıyor.

Søren Sveistrup’un Kestane Adam isimli romanı geçtiğimiz aylarda Doğan Kitap etiketiyle raflarda yerini almıştı.

Kitap Hakkında

Kopenhag’da kol gezen bir psikopat, kanlı cinayet mahallerine kestane ve kibrit çöplerinden yapılan bir heykelcikler bırakır. Kestane adamları inceleyen Adli Tıp şaşırtıcı bir keşif yapar: Kestane adamların üzerinde, Bakan Rosa Hartung’un bir yıl önce kaçırılıp öldürülen kızının parmak izi vardır. Bu, trajik bir rastlantı mıdır, yoksa katilin hastalıklı oyunu mudur? Basının Kestane Adam adını verdiği katili durdurmak için birbirini hiç tanımayan iki zorlu dedektif güçlerini birleştirmek zorundadır.

Yazar Hakkında

Søren Sveistrup birçok uluslararası ödül alan ve yüzden fazla ülkede gösterilen ünlü Danimarka televizyon dizisi The Killing’in (Forbrydelsen) senaryo yazarıdır. Sveistrup, Kopenhag Üniversitesi’nde edebiyat ve tarih alanlarında mastır yaptı ve Danimarka Film Okulu’nda eğitim aldı. Jo Nesbo’nun Kardan Adam filminin senaryosunu yazmış, Nikolaj ve Julie’yle Emmy, The Killing’le BAFTA dahil çok sayıda ödül kazanmıştır.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sherlock Bones ve Doğa Tarihi Gizemi: Siyah beyaz ama renkli bir macera

Sonraki Hikaye

Köpekleri Seven Adam Ekim ayında raflarda!

En Son Yazılar