221B Polisiye Festivali ‘nin Bugünkü Oturumları

2 dakikalık okuma

28 Şubat Pazar günü sona erecek 221B Polisiye Festivali’nin bugünkü oturumları:

BUGÜNÜN POLİSİYESİNİ YAZMAK

Polisiye edebiyatımızın  ödüllü yazarları Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut ve Gülce Başer “Bugünün Polisiyesini Yazmak” başlığında bugün 19.00’da izleyicilerle buluşuyor. Günümüzün gerçekliğinde polisiye yazmanın zorlukları, incelikleri neler; yazarlar karakterlerini yaratırken, yazacakları suç hikayelerini belirlerken nelere dikkat ediyor; en çok hangi kaynaklardan besleniyor… Tüm bunlar “Bugünün Polisiyesini Yazmak” oturumunda tartışılıyor.

GELECEĞİN SUÇLARI, GELECEĞİN POLİSİYESİ

20.30’da ise suç araştırmaları uzmanı Mesut Demirbilek ve polisiye roman yazarı Ercan Akbay, yakın gelecekte polisiyeyi nelerin beklediğini konuşacak. Mobeseler, yeni takip mekanizmaları, daha net kanıtları ortaya çıkaracak teknolojiler, suçların biçimini nasıl değiştirecek? Gelecekte bizi yapay zeka dedektifler mi bekliyor? Tüm bunlar “Geleceğin Suçları ve Geleceğin Polisiyesi” başlığında konuşulacak.

TÜM ZAMANLARIN EN MEŞHUR DEDEKTİFİ: SHERLOCK HOLMES

24 Şubat Çarşamba gününün son oturumunda ise, dünyanın en önemli Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger’ı ağırlıyoruz. Açıklamalı notlarıyla Sherlock Holmes kitabıyla tanıdığımız, Viktorya dönemi eserleri üzerine çalışmalarıyla da bilinen, pek çok filmin ve dizinin danışmanlığını da yapan Leslie S. Klinger, halen dünyanın en meşhur kurgusal dedektifi olan Sherlock Holmes’le ilgili tüm detayları anlatacak.

221B Polisiye Festivali programı ve ayrıntılı bilgi burada.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B Polisiye Festivali Programı Burada!

Sonraki Hikaye

221B Polisiye Festivali Duayen İsimlerle Başladı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…