221B Polisiye Festivali Geliyor!

3 dakikalık okuma

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültür dergisi 221B, 5. yaşını polisiye festivaliyle kutluyor!

23 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek 221B Polisiye Festivali altı gün boyunca 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunlarıyla dünyanın polisiyesini tek festivalde buluşturuyor!

221B Polisiye Festivali’nde Türkiye’den ve dünyadan polisiye edebiyat, sinema ve televizyon alanlarının en önemli isimleri bir araya geliyor, dünyanın polisiyesi Türkiye’de konuşuluyor!

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültür dergisi 221B ilk sayısıyla Ocak 2016’da okurlarla buluştu. 30 sayıya birçok arşivlik dosya konusu ve özel röportaj sığdırdı; Güney Amerika’dan Nordik ülkelere, İngiltere’den İspanya’ya, İtalya’dan ABD’ye alanında uzman pek çok yazar, eleştirmen, senarist ve yönetmen de özel yazılar ve röportajlarla 221B okurlarıyla buluştu.

Beş sene boyunca Türkiye’de ve dünyada polisiyenin nabzını tutan 221B yeni yaşını polisiye festivaliyle kutluyor!

23-28 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacak festivalde; Bron / Broen ve Marcella dizilerinin senaristi Hans Rosenfeldt, Trapped dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri Ólafsson, Ceset ve Görünmeyen Misafir gibi başarılı polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo; yazdığı romanlar ve senaryolarla tüm dünyadan okur ve izleyicilerin yakından takip ettiği İsveçli yazar Arne Dahl; polisiye alanında önemli çalışmalarıyla bilinen İngiliz yazar ve gazeteci Barry Forshaw; dünyanın en önemli Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger konuklarımız arasında.

Timur Soykan, Mahfi Eğilmez, Yeşim Ustaoğlu, Ümit Ünal, Miray Daner, Boran Kuzum, Ercan Mehmet Erdem, Damla Sönmez, Ahmet Ümit, Alper Canıgüz, Prof. Dr. Halis Dokgöz, Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut, Suat Duman, Mesut Demirbilek, Doç. Dr. Bülent Ayyıldız, Prof. Dr. Nevin Özkan, Ercan Akbay, Gülce Başer, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Ümmü Burhan, Deniz Şaşmaz Oflaz, Şebnem Aksoy, Semih Topçu, Armağan Lale, Çağla Üren, Aslı Ildır 221B Polisiye Festivali’nde buluşuyor, Türkiye’nin polisiyesini konuşuyor.

221B Polisiye Festivali programı çok yakında açıklanıyor!

Festivalin resmi kanalı youtube/mylosyayingrubu adresine abone olun, takipte kalın!

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Nitelikli Edebiyat Şemsiyesinde Bir Siyasi Polisiye: Sürgün Avı

Sonraki Hikaye

221B Polisiye Festivali Programı Burada!

En Son Yazılar