221b 21.sayı

221B Dergi, “Şehir ve Polisiye” Başlıklı 21. Sayısıyla Raflarda

2 dakikalık okuma

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültürü dergisi 221B, Temmuz-Ağustos sayısıyla raflardaki yerini aldı. 21. sayımızın dosya konusu, “Şehir ve Polisiye”…

Londra, New York, Roma, Venedik, Sicilya, Milano, Bologna, Napoli, Barcelona, Buenos Aires, Paris… Tüm bu şehirlerin polisiye haritasını çıkartmaya çalıştık yeni sayımızda…

Berkem Sağlam Londra’yı, Bülent Ayyıldız İtalyan şehirlerini, Çınla Akdere Paris’i, Melike Yazıcı Çangur İspanyol kentlerini, Saniye Çancı Çalışaneller New York’u, Doruk Tatar da “casusluk şehirleri” Londra, Berlin ve İstanbul’u yazdı.

“Şehir ve Polisiye” alanında uzman Kim Toft Hansen de röportaj konuğumuz oldu. Fulya Turhan sordu, Hansen yanıtladı.

BehzatC-BluTv2019-Cinayet Buro (2)

“Behzat Ç.”nin dönüşü

Gelelim diğer başlıklarımıza: Yeni sezonuyla aramıza dönen BluTV dizisi Behzat Ç.‘yi Erdal Beşikçioğlu ve İnanç Konukçu, senarist Ercan Mehmet Erdem, BluTV sorumlusu Sarp Kalfaoğlu ve İnter Medya’dan Can Okan’la konuştuk.

İddialı polisiye Deep State‘i başrol oyuncusu Walton Goggins’e sorduk.

MV5BNDVmNzIyMTgtYTAwMi00ODVjLTkzN2MtNjdmMTM1YWRhYWQ1XkEyXkFqcGdeQXVyNDg4NjY5OTQ@._V1_SY1000_CR0,0,1503,1000_AL_

Fulya Turhan, çok sevilen “Dedektifler Ne Yer, Ne İçer?” köşesinde bu kez Dashiell Hammett’ın karakteri Sam Spade’i konuk etti.

Yeni sayıda “Dedektifler Ne Yer, Ne İçer?” köşesine bir de kardeş geldi: Onur Bayrakçeken’in hazırladığı “Dedektifler Ne Dinler?” bölümü, bu sayıdan itibaren aramıza katıldı. İlk bölümün konuğu, elbette Sherlock Holmes…

Üstadımız Erol Üyepazarcı ise, yazarlarımızdan Ercan Akbay’ın Yağmurdan Önce‘sini yeni sayımızda inceledi.

KAPAK

Ekin Açıkgöz, “Polisiyelerin Ölümsüz Silahları” köşesinde ikinci kısmıyla katanayı anlatmayı sürdürürken, Alper Kaya, yeni öyküsü Katili Tanımak ile karşınızda.

Çaylak Kitap Dedektifleri de, siyasi polisiyenin ustalarından, yazarımız Wolfgang Schorlau’nun Georg Dengler karakterini inceledi.

221B’nin 21. sayısı, raflardaki yerini aldı. Keyifli okumalar…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Ed McBain İmzalı "Polis Düşmanı" Raflarda

kayıp zamandaki kız
Sonraki Hikaye

Kathryn Croft İmzalı "Kayıp Zamandaki Kız" Türkçede

En Son Yazılar