Oyinkan Braithwaite’in ödüllü ilk romanı Kız Kardeşim Seri Katil, Can Yayınları’nın yeni markası Mundi etiketiyle raflardaki yerini aldı. The New York Times’ın kitap için yorumu şu: “Bomba gibi, keskin, patlayıcı, komik…”

Bir akşam yemeği sırasında kız kardeşinizden gelen imdat çağrısına nasıl karşılık verirsiniz? Korede’nin listesi bellidir: Çamaşır suyu, lastik eldivenler, çelik gibi sinirler ve dayanıklı bir mide…

Ölümcül kız kardeş Ayoola’nın “meşru müdafaa” adına işini bitirdiği erkek arkadaş, ablasının maharetli ellerine terk ettiği üçüncü cesettir.

Korede’nin polise gitmesi herkesin hayrına olacaktır belki ama ne demişler; kol kırılır, yen içinde kalır. Ta ki Korede’nin hemşire olarak çalıştığı hastanedeki doktoru baştan çıkarana kadar…

K_z Karde_im Seri Katil KapakBetül Şenkal’ın dilimize kazandırdığı Kız Kardeşim Seri Katil için yapılan birkaç yorumu buraya bırakalım.

Mesela The New York Times, Braithwaite’in romanı için “Bomba gibi bir kitap, keskin, patlayıcı, komik,” değerlerdirmesini yapmış.

Time dergisinin yorumuysa şöyle: “Braithwaite, bu heyecan verici ilk romanında şiddet, sadakat ve ailenin karanlık ama komik bir incelemesine girişirken kız kardeşlik bağlarının gücünü de sorguluyor.”

Kız Kardeşim Seri Katil, çeşitli antolojilerde hikâyeleri yayımlanan, halen editör ve yazar olarak çalışan Nijeryalı genç yazar Oyinkan Braithwaite’in ilk romanı. Keyifli okumalar…

Kız Kardeşim Seri Katil/Oyinkan Braithwaite
Mundi/25,50 TL

221B Dergi

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Bir yant bırakın