Doğum günü bilinen tek kurgu karakter Sherlock Holmes’ün 165. yaşı, Capitol’de özel bir geceyle kutlandı. Dergimiz 221B’nin işbirliğiyle düzenlenen gecede Capitol Spectrum Sineması’nda buluşan davetliler, polisiyeyle dolu bir gece yaşadı…

Dünyanın en çok okunan, en meşhur dedektifi; sinemaya ve diziye en çok uyarlanan kurgu karakter Sherlock Holmes’ün doğum günü, 6 Ocak. Biraz gecikmeyle de olsa dergimize ilham veren dedektifi, 165. yaş gününde polisiye yazarları, oyuncular, gazetecilerin davetli olduğu seçkin bir toplulukla anmak istedik.

üç

Celil Oker’den Ayşe Erbulak Özgürdal’a, Cenk Çalışır’dan Esra Türkekul’a, Çağatay Yaşmut’tan Nuray Atacık’a, Güneri Civaoğlu’ndan İpek Durkal’a, İzzet Öz’den Aykut Gürel’e, Hande Kazanova’dan Dilara Koçak’a onlarca ismin katıldığı gece, polisiye tutkunlarının unutamayacağı bir atmosferde geçti.

MN3A8967

Sherlock Holmes 165 yaşında

Tüm zamanların en tanınmış dedektifi hakkındaki çalışmalarıyla tanınan dergimizin editörlerinden Fulya Turhan’ın “İsmim, Sherlock Holmes. Adresim 221B Baker Street” konulu söyleşisiyle açılan gecede 1984 tarihli The Adventures of Sherlock Holmes filmi de ilgiyle izlendi.

MN3A9233

Katil Kim?

Dedektifimize ait tüm ayrıntıların titizlikle düşünüldüğü partide davetliler, Bay Holmes’ün etkinlik alanına kurulan odasında keşfe çıktılar. Çalışma masasından özel eşyalarının kullanımına kadar her deneyimi yaşayan davetliler, onun sevdiği yemeklerin tadına baktı.

MN3A9413

Gecenin büyük sürpriziyse, Fulya Turhan’la yayın yönetmenimiz Özlem Özdemir’in senaryosunu yazdığı Çok basit, sevgili dostum Watson! adlı “Katil Kim?” oyunuydu. Davetliler, Bahar Çebi’nin yönetiminde Serhat Parıl, Tevfik Şahin ve Ada Alize’nin rol aldığı interaktif oyuna katılarak Sherlock ve dedektif Lestrade’le ipuçlarını takip edip katili buldu…

oyun

İyi ki doğdun Sherlock Holmes!

MN3A9327

221B Dergi

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Bir yant bırakın