“Yeni Bond filminin yönetmeni kim olacak?” Uzun süredir yanıtı merak edilen soru bu. Danny Boyle’dan gelen açıklama, tartışmayı farklı bir boyuta taşımaya aday. Britanyalı yönetmen, senaryo üzerinde çalıştıklarını, eğer kabul görürse 25. Bond filminin çekimlerinin yıl sonunda başlayabileceğini söyledi…

Yeni dizisi Trust‘ın New York’taki partisinde konuştu ünlü yönetmen. 25. Bond filmi hakkında
söyledikleri şu, birebir alıntılayalım: “Güzel bir fikirden yola çıktık. Şu anda senaryo üzerinde çalışmaktayız. Ne çıkacağını göreceğiz. Umarım beğenilir. Size daha fazlasını anlatmak isterdim ama yapmayacağım.”

Fazlası var yine de: Boyle, devamında şu sıralarda bir komedi filmi üzerinde çalıştığını, 6-7 hafta içinde çekime başlamayı planladıklarını belirtti ve ekledi: “Ardından Bond filminin çekimlerine yıl sonuna doğru başlayabiliriz.”

Oscarlı yönetmen Danny Boyle, yeni Bond filmi için çalışmaya başladı...
Oscarlı yönetmen Danny Boyle, yeni Bond filmi için çalışmaya başladı…

Trainspotting’in senaristi John Hodge işbaşında

Kült film Trainspotting ve Slumdog Millionaire ile hatırlanan usta yönetmenin yanındaki isim, Trainspotting‘in senaristi John Hodge’dan başkası değil.

DanielcraigasJamesBond_Money-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqJKshGvN1om7Aqkp8aAKZGZsJBeO1fiTp7A-5pLIp0iQ

Burada şöyle bir durum ortaya çıkıyor yalnız: Yapımcıların elinde halihazırda daha önce Daniel Craig’in başrolünde olduğu tüm Bond filmleriyle Pierce Brosnan’lı The World Is Not Enough ve Die Another Day‘in senaryolarını yazan Neal Purvis ve Robert Wade’den gelen metin var. Bir başka deyişle, Boyle ve Hodge’un mevcut senaryodan daha iyi bir iş çıkarmaları gerekiyor.

25. Bond filminin gösterim tarihi, 8 Kasım 2019

Gösterime giriş tarihi 8 Kasım 2019 olarak belirlenen 25. Bond filminde Daniel Craig’i son kez 007 rolünde izleyeceğiz.

SPECTRE

Bu konuda da uzun süredir bir tartışmadır gidiyor. Yeni Bond için bir kadın oyuncuya şans verilmesinin zamanının geldiğini düşünenler olduğu gibi, 007’yi bu kez bir siyah aktörün canlandırmasını isteyenler de var. Yakın zamanda bu rol için adı en çok telaffuz edilen isimse Idris Elba…

221B Dergi

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Bir yant bırakın