Uluslararası çoksatan Çin asıllı Amerikalı polisiye yazarı Tess Gerritsen, yeni Rizzoli&Isles macerasıyla karşınızda: Ucubeler… Özgün illüstrasyonlarıyla dikkat çeken polisiye-gerilim, yazarın kısa bir öyküsünden oluşuyor.

Çizimleri Alexandra S. Badiu tarafından hazırlanan kitabın konusu kısaca şöyle: Terk edilmiş kilisede genç bir kadının cesedi bulunur. Kiliseden gelen çığlıkları duyan biri, polise haber vermiştir. Bir deri bir kemik kalmış genç kadının adı Kimberly Rayner’dır ve görünüşe göre biri onu boğarak öldürmüştür. Katil aynı kilisede, bir tabutta uyuyan “ucube” Lucas Henry midir? Bu sorunun cevabını ancak Jane Rizzoli ve Maura Isles verebilir…

0001745833001-1ABD’nin San Diego kentinde dünyaya gelen Çin asıllı Tess Gerritsen, Stanford Üniversitesi’ndaki antropoloji lisansının ardından California Üniversitesi’nden tıp diploması aldı. New York Times’ın çok satanlar listesine giren Hasat‘la dünya çapında başarı kazandı. Yazarın Kemik Bahçesi, Mefisto Kulübü, Cerrah, Ruh Koleksiyoncusu, Buz Gibi Soğuk, Sessiz Kız adlı romanları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı ve büyük okur kitlelerine ulaştı.

Ucubeler/Tess Gerritsen
Çevirmen: Erhan Derya Kibaroğlu
Doğan Kitap/29 TL

221B Dergi

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

One Response to “Tess Gerritsen’den Yeni Bir Rizzoli&Isles Macerası: Ucubeler”

  1. Menderes,

    Tess’in tüm kitaplarını büyük bir heyecan ile okuyan ben, yeni kitabı çıkınca sevinmiştim. Ucubeler kitabını elime alınca hayal kırıklığına uğradım. Yarısı resim ve iri puntolarla yazılmış 69 sayfalık kitabı okumak ile hayal kırıklığı bile hafif kaldı. Tess mi çocuklara gerilimi sevdirmek için ucubeleri yazdı? Yoksa biz okuyucularla dalga geçmek için Türkiye’de özetini kitap olarak bastılar.

Bir yant bırakın