Mylos Yayın Grubu tarafından yayımlanan Türkiye’nin tek polisiye kültür dergisi 221B Dergi’nin geleneksel hale getirmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı 221B Polisiye Roman Ödülleri kapsamında, 221B Polisiye İlk Roman Ödülü’nün kazananı açıklandı.

2sSTL044460

“Polisiye kültürüne katkı sunmak için” düzenlenen yarışmada, 221B Polisiye İlk Roman Ödülü’nün sahibi “Öldüren Roman” adlı dosyasıyla Baytan Uğur Yem oldu.

Yarışmanın ödülü olarak Baytan Uğur Yem’in ilk kitabı, Mylos Kitap etiketiyle 2018 başında yayımlanacak.

Baytan Uğur Yem Kimdir?

20160706_105826

Baytan Uğur Yem 1984 yılında Adana’da doğdu.

Çoğunluğunu mühendis mimar gibi teknik meslek sahibi bireylerin oluşturduğu bir aileden gelmenin etkisiyle teknik, nesnel ve bilimsel bakış açısını öğrendi; ancak ailesinde etkisi altında kaldığı bireylerden farklı bir yol izleyerek sosyal bilimlere yöneldi.

2010 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümündeki eğitimini tamamlayarak içerik editörlüğü mesleğine başladı. Bu meslek sayesinde, farklı alanlarda sürekli araştırma yapma, öğrenme ve yazma isteğini bir süre tatmin ettikten sonra yıllar içinde derleyip biriktirdiği bilgileri, çocukluktan beri hayâli olan roman yazmak için kullandı.

221B Dergi Hakkında

Mylos Yayın Grubu’nun markalarından olan, Türkiye’nin tek polisiye kültür dergisi 221B Dergi, Ocak-Şubat 2016’da yayımlanan ilk sayısından bu yana iki aylık periyotlarla okur karşısına çıkmaya devam ediyor.

Polisiye içerikli edebiyat, dizi, film, çizgi roman ve hatta müzik incelemelerine, araştırma dosyalarına, öykü ve çizgi öykülere yer veren 221B Dergi’nin bu zamana kadar işlediği kapak dosyaları şöyle: “Altın Çağ vs. Kara Roman, Kadın Dedektifler, Dünyanın Polisiyesi, Casusluk, Darbe Günlerinde Polisiye, Polisiye ve Bilim, Sherlock, Agatha!, Edgar Allan Poe, Simenon, Osmanlı’dan Günümüze Bizim Polisiye I ve II….”

221B Dergi; dergi satan gazete bayileri, süpermarketler, kitap mağazalarında, online edisyon için Dergilik uygulamasında ve sipariş için dukkan.mylosyayingrubu.com adresinde.

Koray Sarıdoğan

1987, Ankara doğumlu. Mylos Yayın Grubu'nun sosyal medya editörlüğünü yapmakla birlikte 2010'da kişisel blogu olarak açtığı ve şimdilerde kültür-sanat-edebiyat haberleri ve eleştirilerini yayınlayan "KalemKahveKlavye.com"da editörlüğe ve yazarlığa devam ediyor. 2015'te ilk romanı Kadran Kadraj, Esen Kitap etiketiyle yayımlandı. Evli ve iki kedi babası...

Bir yant bırakın