Başlıktaki 3 ismin bir arada olması bile son derece fantastik, biliyoruz. Lakin bu gerçek. İlginç bir film, her biri kendi alanında ikonlaşmış sayılabilecek üç oyuncu: The Bad Batch; Keanu Reeves, Jim Carrey ve Jason Momoa’yı bir araya getiriyor.

The Bad Batch

Neon isimli dağıtımcı firmanın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni, merak uyandırıcı bir film olan The Bad Batch, türünün sevilen vampir filmlerinden A Girl Walks Home Alone at Night’ın yönetmeni Ana Lily Amirpour’un imzasını taşıyor.

İngiliz yönetmenin bu ikinci filminde atmosfer, ilk filmdeki karanlığın aksine güneşli ortamlara çevrilse de filmin kendisi çok da aydınlık sayılmaz. Üstelik yönetmen halen “insan eti”yle ilgilenmeye devam ediyor. Bu sefer vampirler yok, ama modern zamanların yamyamları var karşımızda.

Postapokaliptlik bir dünyada geçen filmde, Arlen (Suki Waterhouse) isimli tek bacaklı bir kahramanın macerasını izleyeceğiz. Bu macerada ona Jason Momoa ve “Dream” adlı bir karakteri canlandıran Keanu Reeves gibi isimler eşlik edecek.

Kadroda ayrıca, bir tür münzevi keşiş rolündeki Jim Carrey’i de göreceğiz.

Korku, şiddet ve romantizm içeren filmin gösterim tarihi 23 Haziran. Film, Türkiye’de gösterime girmeyecek.

 

Koray Sarıdoğan

1987, Ankara doğumlu. Mylos Yayın Grubu'nun sosyal medya editörlüğünü yapmakla birlikte 2010'da kişisel blogu olarak açtığı ve şimdilerde kültür-sanat-edebiyat haberleri ve eleştirilerini yayınlayan "KalemKahveKlavye.com"da editörlüğe ve yazarlığa devam ediyor. 2015'te ilk romanı Kadran Kadraj, Esen Kitap etiketiyle yayımlandı. Evli ve iki kedi babası...

Bir yant bırakın