Sinema tarihinin klasikleşmiş yapımlarından Top Gun’ın devam filminin geleceği uzun zamandır konuşuluyordu. Fakat bizzat Tom Cruise tarafından yapılan açıklama ile şimdi bir tarih de verilmiş oldu.

1986 yapımı olan ve Tom Cruise’un kariyeri için de dönüm noktalarından biri olan Top Gun’un devamını içerecek olan yeni film Jerry Bruckheimer ve Jeff Sneider tarafından hazırlanacak.

Tom Cruise’a Hâlâ “Maverick” Diyorlar

 

Top Gun 2 Geliyor

Bruckheimer, 2012’de hayatını kauybeden Tony Scott’ın sürekli yeni bir Top Gun filminde ısrar ettiğini söylüyor ve ekliyor: “Tek bölümle bırakmamak ve yeni bir devam filmi çektirmeyi denemek konusunda ısrarcıydı. Tom’un, dünyanın neresine giderse gitsin insanların ona Maverick adıyla seslendiğini söylemesi de önemliydi. Bu, bu kadar uzun zaman boyunca yeni bir film yapma heyecanını koruyabildiğini gösteriyordu.”

Ve nihayet Tom Cruise, geçtiğimiz gün Avustralya’da katıldığı bir sabah programında sadece Top Gun 2’nin gelmekte olduğunu değil, muhtemelen filmin çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacağını da duyurdu.

Paramount çatısı altında filmi hazırlayan Jeff Sneider ve Jerry Bruckheimer, devam filmi için yönetmen arayışına başlamış bile.

221B Dergi

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Bir yant bırakın